Dačić: Na skupu u Novom Sadu došlo do drastičnog narušavanja javnog reda i mira

Povodom protesta u Novom Sadu, ministar Ivica Dačić oglasio se upozorivši na kako je rekao ozbiljno narušavanje javnog reda i mira, napade na imovinu i policiju, kao i na povredu ugleda Srbije zbog neprimerenog tretmana državne zastave.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Ivica Dačić / Foto: Nenad Nešović/N2 portal
Reklama

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je na skupu u Novom Sadu, koji nije bio prijavljen što je zakonska obaveza, došlo do drastičnog narušavanja javnog reda i mira, do napada i uništavanja objekata, ugrožavanja imovine i napada na policiju, a povrh svega do povreda ugleda Srbije, vezano za državnu zastavu.

„Na skupu u Novom Sadu, koji nije bio prijavljen što je zakonska obaveza, došlo je do drastičnog narušavanja javnog reda i mira, do napada i uništavanja objekata, ugrožavanja imovine i napada na policiju, a povrh svega do povreda ugleda Srbije, vezano za državnu zastavu.

Pripadnici policije su pokazali uzdržanost i reagovali samo u slučaju potrebe da odbiju napad.

Svi vinovnici nasilja i počinioci krivičnih dela i prekršaja biće privedeni i biće podnete krivične i prekršajne prijave. Sva dela su snimljena i počinioci će odgovarati”, izjavio je ministar Dačić.

Reklama
Podeli ovaj članak
Nema komentara