Bez struje više hiljada građana u Moravičkom okrugu zbog snega

Više hiljada građana na području Lučana, Gornjeg Milanovca i Čačka ostalo je bez struje zbog problema u snabdevanju izazvanih snežnim padavinama, saznaje agencija Beta u tim lokalnim samoupravama.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Foto: Nenad Nešović/N2
Reklama

Oko 5.000 meštana sela u okolini Lučana ostalo je bez struje, a najteža situacija je u selu Dragačevo, gde je formiran snežni prekrivač u visini od oko pet centimetara.

Na području Gornjeg Milanovca zbog snega su ostala bez struje sela Brezna, Beršići, Lozanj i Pranjani.

Ekipe Elektrodistribucije su na terenu i rade na otklanjanju kvarova.

U Čačku su više sati bez struje bili delovi naselja Ljubić i sela Rakova, Trbušani i Milićevci, ali su u međuvremenu kvarovi sanirani.

Svi magistralni putevi na teritoriji Moravičkog okruga, koga čine Čačak, Gornji Milanovac, Ivanjica i Lučani, su prohodni.

Sneg je na teritoriji Moravičkog okruga počeo da pada juče u popodnevnim satima.

Reklama
IZVOR:Beta
Podeli ovaj članak
Nema komentara