Za sedam dana iz saobraćaja isključeno skoro 1.800 pijanih vozača

Tokom međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja, sprovedene od 15. do 21. juna u saradnji sa članicama ROADPOL-a, saobraćajna policija u Srbiji isključila je iz saobraćaja 1.792 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola i još 75 zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Foto: Nenad Nešović/N2
Reklama

Kako je saopštio MUP, tokom sedmodnevne akcije kontrolisano je više od 66.500 vozača, a osim vožnje pod dejstvom alkohola i droga otkriveno je još 17.369 drugih saobraćajnih prekršaja.

Posebno je istaknuto da je 269 vozača zadržano u službenim prostorijama jer su upravljali vozilom sa više od 1,20 promila alkohola u organizmu.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova apelovali su na građane da ne sedaju za volan ukoliko su konzumirali alkohol ili psihoaktivne supstance, posebno u periodu održavanja brojnih muzičkih festivala, koncerata i drugih manifestacija na kojima se okuplja veliki broj ljudi.

Reklama
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara