Šest osoba uhapšeno u akciji „Armagedon“ zbog seksualne eksploatacije dece na internetu

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u nastavku akcije „Armagedon“, sprovedene u okviru međunarodne akcije Europola „Python“, uhapsili su šest osoba osumnjičenih za prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnih lica za pornografiju.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
2 min. čitanja
Foto: MUP
Reklama

Po nalogu Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapšeni su državljanin Ruske Federacije K. B. (1985), D. V. (1963) iz Novog Sada, A. M. (1975) iz Zrenjanina, D. R. (1977) iz Aleksinca, S. F. (1994) iz Bora i N. T. (1979) iz Velike Plane.

Kako je saopštio MUP, sumnja se da su osumnjičeni duže vreme preko interneta preuzimali, čuvali i delili sadržaje nastale seksualnom eksploatacijom dece. Navodi se da su putem društvenih mreža i aplikacija otvarali lažne profile, predstavljajući se kao devojčice uzrasta 11 i 12 godina, kako bi stupili u kontakt sa maloletnicima i od njih pribavili fotografije i video-snimke seksualne sadržine.

Policija sumnja i da je D. V. koristio lažni nalog na aplikaciji Snapchat predstavljajući se kao devojčica, dok se D. R. tereti da je kao član grupe na aplikaciji Viber sa drugim članovima pribavljao i delio materijal nastao seksualnom eksploatacijom dece.

Tokom pretresa stanova i drugih prostorija koje osumnjičeni koriste pronađeni su računari i druga računarska oprema, a preliminarnim pregledom otkriveni su fotografije i video-zapisi nastali seksualnom eksploatacijom dece uzrasta od šest do 14 godina.

Petorici osumnjičenih određeno je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivične prijave, biti privedeni nadležnom tužilaštvu, dok je protiv N. T. podneta krivična prijava u redovnom postupku.

MUP je saopštio da će nastaviti aktivnosti usmerene na zaštitu dece od svih oblika zloupotrebe u digitalnom okruženju, u saradnji sa nadležnim institucijama u zemlji i inostranstvu.

Reklama
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara