Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se danas na platou ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije u Beogradu održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji Pokreta za narod i državu.
Prema navodima MUP-a, skupu prisustvuje oko 207.000 građana, kao i oko 2.600 motociklista – bajkera.
Iz Ministarstva su istakli da je javno okupljanje uredno prijavljeno nadležnim organima, što je policiji omogućilo da unapred isplanira i sprovede sve neophodne mere bezbednosti.
Kako se navodi u saopštenju, skup protiče mirno i bez incidenata, što, prema oceni MUP-a, potvrđuje da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate.
MUP je saopštio da je, na osnovu bezbednosne procene, preduzeo niz preventivnih mera kako bi javno okupljanje proteklo bez narušavanja javnog reda i mira.
U saopštenju se dodaje da će Ministarstvo unutrašnjih poslova i ubuduće, u skladu sa zakonom, obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost svih učesnika, kao i javni red i mir.
izvor

