MUP: Na skupu SNS-a u Beogradu oko 207.000 građana i 2.600 bajkera

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da današnjem javnom okupljanju u organizaciji Pokreta za narod i državu, koje se održava ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu, prisustvuje oko 207.000 građana i oko 2.600 motociklista, navodeći da skup protiče mirno i bez incidenata.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Foto: MUP
Reklama

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se danas na platou ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije u Beogradu održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji Pokreta za narod i državu.

Prema navodima MUP-a, skupu prisustvuje oko 207.000 građana, kao i oko 2.600 motociklista – bajkera.

Iz Ministarstva su istakli da je javno okupljanje uredno prijavljeno nadležnim organima, što je policiji omogućilo da unapred isplanira i sprovede sve neophodne mere bezbednosti.

Kako se navodi u saopštenju, skup protiče mirno i bez incidenata, što, prema oceni MUP-a, potvrđuje da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate.

MUP je saopštio da je, na osnovu bezbednosne procene, preduzeo niz preventivnih mera kako bi javno okupljanje proteklo bez narušavanja javnog reda i mira.

U saopštenju se dodaje da će Ministarstvo unutrašnjih poslova i ubuduće, u skladu sa zakonom, obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost svih učesnika, kao i javni red i mir.

Reklama
OZNAČENO:
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara