Akademski plenum ocenio je da aktuelna vlast organizovanjem današnjeg mitinga u Beogradu „svesno ugrožava zdravlje građana“ koji, kako navode, na skup dolaze pod do sada nezabeleženim pritiskom.
U saopštenju se navodi da radnici javnih i javno-komunalnih preduzeća, kao i drugih firmi čiji se poslovi delom finansiraju iz državnog ili lokalnih budžeta, imaju radnu obavezu da prisustvuju mitingu ispred Skupštine Srbije, uprkos temperaturama koje dostižu 37 stepeni.
Akademski plenum tvrdi da se na taj način ozbiljno ugrožava zdravlje građana „iz isključivo marketinških razloga“, uz ocenu da će vlast, kako navode, skup predstaviti kao znatno brojniji u poređenju sa poslednjim studentskim protestom, za koji tvrde da je okupio gotovo 200.000 ljudi.
U saopštenju se dalje ocenjuje da današnji miting pokazuje „potpuno odsustvo brige i empatije prema ljudima koje prisilno dovodi u Beograd“, a Akademski plenum ga naziva „poslednjim očajničkim potezom odlazećeg režima“, uz poruku da je, kako navode, „svima jasno da studenti pobeđuju“.
izvor

