Sonja Vasić i Filip Filipović nose zastavu Srbije na otvaranju OI u Tokiju

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Ilustracija: N2 portal
Reklama

Međunarodni olimpijski komitet (MOK) dao je mogućnost nacionalnim olimpijskim komitetima da na Olimpijskim igrama u Tokiju državnu zastavu prvi put nose muški i ženski sportista.

Članovi Izvršnog odbora prihvatili su predlog Sportske komisije OKS da nosioci zastave Republike Srbije na ceremoniji otvaranja budu vaterpolista Filip Filipović, aktuelni olimpijski prvak sa reprezentacijom Srbije, kao i Sonja Vasić, osvajačica bronzane medalje u Riju 2016. godine i evropskog zlata sa ženskom košarkaškom reprezentacijom Srbije na nedavno završenom prvenstvu, na kojem je izabrana i za najkorisniiju igračicu (MVP).

Olimpijske igre u Tokiju na programu su od 23. jula do 8. avgusta.

Reklama
Podeli ovaj članak
Nema komentara