Grupa građana „Jedan tim“ – kombi stranka

Grupa građana „Jedan tim“ objavila je saopštenje koje prenosimo u celosti, a u kojem se osvrću na poslednje prozivke i naziv „kombi stranka“, uz podsećanje na deset godina svog delovanja u opštini Lučani.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
2 min. čitanja
Izvor: GG „Jedan tim“
Reklama

„Grupa građana ‘Jedan tim’ je politička organizacija koja deluje na području opštine Lučani i pre nekoliko dana je napunila 10 godina postojanja. U prethodna dva petka, po nekoliko naših članova, se u centralnim delovima Lučana i Guče, uz još po nekoliko sugrađana okupljalo u znak pijeteta za nastradale u Novom Sadu. Međutim ti skupovi su proglašeni za okupljanje opozicije i to od strane onih koji su dane tuge posvetili opremanju velelepnog lokala koji će svečano biti otvoren za nekoliko dana i to u prisustvu nekoliko ‘ministara’. I lokal ima određenu simboliku pošto se nalazi u zgradi koja je ostala bez ijednog čitavog stakla u periodu kada se osoba koja nam se ruga sa izloga useljavala u novi stan, a osoba koja je polupala stakla je danas njegov savetnik.

U istom saopštenju mi smo proglašeni za kombi stranku. Ni taj naziv, pa čak ni komentar jednog od botova (da nas nema ni za u fiću) za nas nije sramotan, pošto se mi nikada nećemo voziti u kombiju koji je ostavio decu bez prevoza u školu, a u kombiju (ili fići) neće biti ljudi koji su ostavili prljave ulice, neokrpljenu vodovodnu cev ili decu bez adekvatnog nadzora u vrtiću. I ako spadnemo na fiću u njoj će uvek biti ljudi koji znaju gde i što su pošli, a voziće se o svom trošku.

Ali ovi epiteti otvaraju mnoga pitanja za vas tako moćne i velike:

  • Kako ste uspeli da u Lučanima izgubite od kombi stranke?
  • Zbog čega ste kombi stranci skidali kandidate za odbornike sa izborne liste?
  • Zbog čega ste dovodili aktiviste iz čitave Srbije da se bore protiv kombi stranke?
  • Zbog čega ste kombi stranku besomučno kažnjavali i kroz sudske sporove oduzimali i ono malo bede što po zakonu pripada od države?
  • Zbog čega ste pravili fantomske liste kako biste u izbornoj komisiji preglasavali kombi stranku?

KORUPCIJA UBIJA!“

Reklama
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara