Gradsko veće grada Čačka na današnjoj 49. sednici, kojom je predsedavao zamenik gradonačelnika Vladan Milić, usvojilo je rešenje kojim se Aleksandru Petroviću, diplomiranom pravniku iz Čačka, produžava status vršioca dužnosti načelnika Gradske uprave za inspekcijski nadzor.
Kako je navedeno, Petrović će ovu funkciju obavljati do imenovanja novog načelnika, a najduže još tri meseca. U tom periodu biće raspisan javni konkurs za izbor načelnika ove gradske uprave. Ova tačka našla se na dnevnom redu sednice zajedno sa izveštajem o poslovanju Sportskog centra „Mladost“ za 2025. godinu.
Većnici su usvojili i izveštaj o radu Ustanove za fizičku kulturu Sportski centar „Mladost“. Vršilac dužnosti direktora Savo Skitnja rekao je da su tokom prethodne godine realizovane planirane manifestacije, investicije i investiciona ulaganja, uz zahvalnost bivšem direktoru Matiji Bratuljeviću na doprinosu radu ustanove.
Izveštaj obuhvata prihode ostvarene od rada gradskih bazena, klizališta i izdavanja termina za sportske i zabavne manifestacije. Posebno su istaknuti humanitarni događaji, Radničke sportske igre, projekti realizovani u saradnji sa Sportskim savezom Srbije, kao i sportske aktivnosti namenjene najmlađima.
Na sednici je konstatovano da je kupališna sezona na otvorenim gradskim bazenima počela prošlog ponedeljka, dok je od danas zvanično otvorena i sezona kupanja na gradskoj plaži. Nakon spuštanja brane na Zapadnoj Moravi formirano je jezero, pa se već tokom dana očekuju prvi kupači.
Predstavnici grada najavili su i bogat program tokom predstojećeg vikenda. U Ovčar Banji biće održan Festival zdravog duha, ljubitelje dvotočkaša okupiće tradicionalni Moto skup, dok će u skejt parku iza gradskih bazena biti organizovan Morava fest.
Prema oceni gradskih službi, svi sportski tereni i prateća infrastruktura spremni su za veliki broj posetilaca tokom predstojećih letnjih manifestacija.
izvor

