Potpredsednik Narodne stranke dr Aleksandar Radojević izjavio je da nije bio protiv izgradnje Moravskog koridora, odnosno auto-puta Pojate–Preljina, ali da je bio protiv načina na koji je građen i, pre svega, cene po kojoj je taj put plaćen, pošto je od prvobitno procenjenih 600 miliona dolara gradnja, kako tvrdi, na kraju koštala dve i po milijarde dolara.
„Naravno da sam za koridor, i za Moravski koridor, i za koridor Miloš Veliki, i za sve druge koridore, ali ako ste državnik i ako volite svoj narod i svoju zemlju, vi ćete dogovoriti pristojnu cenu, a ne nepristojnu“, rekao je Radojević u emisiji Dnevnik zapadne Srbije, koja se emituje na televiziji Lav plus.
„Nešto što se ugovori za 600 ili 800 miliona dolara, pa na kraju dostigne 2,5 milijarde dolara, ne mogu da podrže ljudi koji misle o svom narodu, a ne o onima koji se bave biznisom i zarađuju na tom koridoru“, dodao je Radojević.
Upitan da li Amerikanci „kradu sami od sebe“, budući da se gradnja finansira iz međunarodnih fondova, Radojević je odgovorio da „ne kradu Amerikanci sami od sebe, nego kradu od nas preko domaćih izdajnika“.
„Amerikanac koji da pare u vidu kredita i objavi u medijima da taj divni i inteligentni put košta 800 miliona dolara, a da posle dve godine košta dve i po milijarde dolara, što je objavljeno u medijima“, zaključio je Radojević.
izvor

