U Guči je noćas, oko 00.50 časova, došlo do akcidenta nakon što je iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9 iscurio amonijak, zbog čega je Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo hitno upozorenje građanima, a na teren su upućene vatrogasno-spasilačke ekipe i specijalizovani timovi.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova saopšteno je da su pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah po prijavi izašli na lice mesta i u saradnji sa drugim nadležnim službama preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu.
„Pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55 časova“, navodi se u saopštenju MUP-a.
Prema podacima MUP-a, iz predostrožnosti je evakuisano sedam osoba koje su se nalazile u neposrednoj blizini mesta akcidenta.
Iz Opšte bolnice Čačak saopšteno je da je u Urgentno-prijemnu službu primljeno šest osoba zbog izlaganja gasu amonijaka.
„U Urgentno-prijemnoj službi Opšte bolnice Čačak pregledano je šest osoba zbog izlaganja gasu amonijaka u Guči. Svi su dobrog opšteg stanja, a nakon obavljene dijagnostike i opservacije pušteni su na kućno lečenje“, naveli su iz čačanske bolnice.
Nešto posle osam časova nadležne službe obavestile su javnost da je vanredna situacija završena i da više ne postoji opasnost po građane.
izvor

