Curenje amonijaka u Guči: Sedam osoba evakuisano, šestoro završilo u bolnici

Curenje amonijaka iz hladnjače u Guči, koje se dogodilo noćas oko 00.50 časova, uspešno je sanirano nakon višesatne intervencije vatrogasaca-spasilaca i drugih nadležnih službi. Sedam osoba je evakuisano, dok je šestoro građana pregledano u Opštoj bolnici u Čačku zbog izlaganja ovom gasu.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Ilustracija: AI
Reklama

U Guči je noćas, oko 00.50 časova, došlo do akcidenta nakon što je iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9 iscurio amonijak, zbog čega je Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo hitno upozorenje građanima, a na teren su upućene vatrogasno-spasilačke ekipe i specijalizovani timovi.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova saopšteno je da su pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah po prijavi izašli na lice mesta i u saradnji sa drugim nadležnim službama preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu.

„Pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55 časova“, navodi se u saopštenju MUP-a.

Prema podacima MUP-a, iz predostrožnosti je evakuisano sedam osoba koje su se nalazile u neposrednoj blizini mesta akcidenta.

Iz Opšte bolnice Čačak saopšteno je da je u Urgentno-prijemnu službu primljeno šest osoba zbog izlaganja gasu amonijaka.

„U Urgentno-prijemnoj službi Opšte bolnice Čačak pregledano je šest osoba zbog izlaganja gasu amonijaka u Guči. Svi su dobrog opšteg stanja, a nakon obavljene dijagnostike i opservacije pušteni su na kućno lečenje“, naveli su iz čačanske bolnice.

Nešto posle osam časova nadležne službe obavestile su javnost da je vanredna situacija završena i da više ne postoji opasnost po građane.

Reklama
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara