MUP: Zbog tehničke greške upozorenje o curenju amonijaka u Guči deo korisnika primio preko sistema „Pronađi me“

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je prilikom noćašnjeg slanja upozorenja zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti, zbog koje je deo korisnika mreže Telekom Srbija poruku primio putem sistema „Pronađi me“, umesto preko Sistema za hitno obaveštavanje građana.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Ilustracija: AI
Reklama

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do tehničke nepravilnosti u isporuci poruke.

Kako navode iz MUP-a, zahtev za aktiviranje sistema primljen je od Sektora za vanredne situacije u 2.17 časova, a nakon provere podataka upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije.

Prema saopštenju, operatori Yettel i A1 upozorenje su dostavili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana isključivo korisnicima na području Guče, za koje je i bilo namenjeno.

Međutim, kod dela korisnika mreže Telekom Srbija poruka je greškom isporučena putem sistema „Pronađi me“, koji je namenjen drugim vrstama hitnih situacija.

Ministarstvo unutrašnjih poslova navelo je da će u saradnji sa nadležnim institucijama i mobilnim operatorima preduzeti sve neophodne mere kako bi se sprečilo ponavljanje ovakvih situacija i obezbedilo blagovremeno i pouzdano informisanje građana u slučaju vanrednih događaja.

MUP je ponovio da su po prijavi curenja amonijaka pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah izašli na teren i zajedno sa drugim nadležnim službama stavili situaciju pod kontrolu.

Reklama
OZNAČENO:
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara