Portal N1 pod sajberskim napadom

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Foto: Pixabay
Reklama

„U pitanju je bio plaćeni DDoS napad iz Kine koji je trajao od ranih jutarnjih časova. DDoS su napadi sa više hiljada računara kojima je cilj da dovedu do preopterećenja veb servera, mreže ili nekog drugog dela infrastrukture i tako onemoguće pristup njihovim korisnicima”, saopšteno je iz te medijske kuće.

Dodaje se da takvi napadi ne mogu dešavati slučajno i da su deo organizovane akcije, „pa ne možemo da se ne zapitamo da li je ovo nastavak kampanje koji se ovih dana vodi protiv N1”.

Predstavnik OEBS-a za medije: Pozivam na hitnu istragu sajber napada

Predstavnik OEBS-a za medije Arlem Dezir izrazio je danas zabrinutost zbog današnjeg sajber-napada na portal televizije i aplikaciju N1.

Dezir je na svom Tviter nalogu objavio da su napadi onesposobljavanjem pristupa nekoj medijskoj kući (DDoS) „neprihatljivi“ i da „škode slobodi medija“.

„Pozivam na hitnu istragu ovog incidenta“, napisao je Dezir.

Reklama
Podeli ovaj članak
Nema komentara