Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković čestitao je učenicima iz Srbije koji su osvojili medalje na 10. Evropskoj olimpijadi iz fizike u Geteborgu i 30. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi u Rumuniji.
On je poručio da su učenici na najbolji način predstavljali Srbiju na međunarodnim takmičenjima i istakao da njihov uspeh potvrđuje da se znanjem, marljivim radom i posvećenošću mogu ostvariti vrhunski rezultati.
„Želim vam mnogo uspeha u nastavku školovanja i da nastavite da se usavršavate, ostvarujete dobre rezultate i nižete medalje“, poručio je Stanković.
Ministar je naglasio da Srbija ima veliki broj talentovanih i darovitih učenika koji postižu izvanredne rezultate u različitim oblastima i istakao da će Ministarstvo prosvete nastaviti da im pruža podršku.
Na 10. Evropskoj olimpijadi iz fizike u Geteborgu učenici iz Srbije osvojili su dve zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatne medalje pripale su Andreju Drobnjakoviću i Luki Smiljaniću, učenicima Matematičke gimnazije u Beogradu. Srebrnu medalju osvojio je Dušan Lazić iz Gimnazije u Kraljevu, dok su bronzane medalje osvojili Jovan Kulezić iz Matematičke gimnazije i Veljko Adžić iz Računarske gimnazije.
Na 30. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi, održanoj u rumunskom Buzau, reprezentacija Srbije osvojila je tri srebrne i dve bronzane medalje, kao i jednu pohvalu.
Srebrne medalje osvojili su Gleb Sapožnjikov iz Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu, kao i Ramazan Šakirov i Kosta Hil, učenici Matematičke gimnazije u Beogradu. Bronzane medalje pripale su Jovanu Petronijeviću iz Gimnazije „Svetozar Marković“ u Nišu i Bogdanu Milovanoviću iz Matematičke gimnazije u Beogradu, dok je pohvalu dobio Vasilije Nedeljković, takođe učenik Matematičke gimnazije u Beogradu.
izvor

