Grad Čačak podneo novi zahtev za upotrebnu dozvolu za vidikovac na Kablaru

Grad Čačak podneo je novi, usaglašeni zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru, nakon što je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture početkom juna odbacilo prethodnu prijavu zbog neispunjenih formalnih uslova.

Autor:
N2
Autor:N2
Redakcija
Redakcija portala N2 okuplja tim novinara i urednika posvećenih profesionalnim standardima i objektivnom informisanju. Naš rad se temelji na pravovremenom izveštavanju o ključnim događajima u Srbiji...
- Redakcija
1 min. čitanja
Izvor: Grad Čačak
Reklama

Grad Čačak podneo je u petak, nešto posle ponoći, novi zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru, nakon što je prethodni zahtev odbijen zbog proceduralnih nedostataka.

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture je 9. juna donelo rešenje kojim se odbacuje zahtev Grada Čačka, kao investitora, za izdavanje upotrebne dozvole za ovaj objekat.

Kako je navedeno u obrazloženju rešenja, uvidom u dostavljenu dokumentaciju utvrđeno je da nisu ispunjeni svi formalni uslovi neophodni za dalje postupanje po zahtevu.

Pomoćnik gradonačelnika Čačka Miloš Stevanić izjavio je da se primedbe resornog ministarstva odnose isključivo na proceduralna pitanja, a ne na kvalitet izvedenih radova, bezbednost ili stabilnost vidikovca.

Prema njegovim rečima, u međuvremenu je izvršeno usaglašavanje dokumentacije, nakon čega je Grad Čačak podneo novi zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru.

Reklama
Podeli ovaj članak
Nema komentara