Grad Čačak podneo je u petak, nešto posle ponoći, novi zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru, nakon što je prethodni zahtev odbijen zbog proceduralnih nedostataka.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture je 9. juna donelo rešenje kojim se odbacuje zahtev Grada Čačka, kao investitora, za izdavanje upotrebne dozvole za ovaj objekat.
Kako je navedeno u obrazloženju rešenja, uvidom u dostavljenu dokumentaciju utvrđeno je da nisu ispunjeni svi formalni uslovi neophodni za dalje postupanje po zahtevu.
Pomoćnik gradonačelnika Čačka Miloš Stevanić izjavio je da se primedbe resornog ministarstva odnose isključivo na proceduralna pitanja, a ne na kvalitet izvedenih radova, bezbednost ili stabilnost vidikovca.
Prema njegovim rečima, u međuvremenu je izvršeno usaglašavanje dokumentacije, nakon čega je Grad Čačak podneo novi zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za vidikovac na Kablaru.
izvor

