Nova deonica Moravskog koridora otvara se u subotu, počinje i naplata putarine

Nova deonica Moravskog koridora između petlje Adrani i Preljine, duga 28,71 kilometar, biće puštena u saobraćaj u subotu, 27. juna u 9 časova. Istovremeno će početi naplata putarine na naplatnim stanicama Adrani i Preljina (Čačak – Istok), a vozače očekuju i izmene u režimu saobraćaja kod Preljine.

Autor:
Nenad Nešović
Osnivač i direktor N2 media i glavni i odgovorni urednik portala N2. Od 2018. godine oblikuje uređivačku politiku medija, sa fokusom na profesionalno i odgovorno izveštavanje,...
2 min. čitanja
Ilustracija: AI
Reklama

Deonica auto-puta E761 Pojate – Preljina, od denivelisane raskrsnice Adrani do Preljine, biće puštena u saobraćaj u subotu, 27. juna, u 9 časova, saopštili su Koridori Srbije.

Kako se navodi, saobraćaj između petlji Adrani i Preljina odvijaće se u punom profilu na deonici dugoj 28,71 kilometar.

U zoni denivelisane raskrsnice Adrani biće izmenjen režim saobraćaja. Vozila koja iz pravca Čačka idu ka Kraljevu, a žele da se isključe sa auto-puta, biće usmeravana na traku za usporenje i naplatnu stanicu Adrani. U suprotnom smeru, vozila će se nakon naplatne stanice uključivati na auto-put preko poludirektne rampe i trake za ubrzanje u pravcu Čačka.

Ostali prilazi i izlazi na petlji Adrani biće zatvoreni za saobraćaj postavljanjem „New Jersey“ barijera.

Puštanjem ove deonice u saobraćaj biće zatvoren i krak kružne raskrsnice na državnom putu IB reda broj 22 koji vodi ka postojećoj petlji Preljina (Čačak – Sever), odnosno ka auto-putu „Miloš Veliki“.

Novo uključenje na auto-put A2 „Miloš Veliki“ biće omogućeno preko novoizgrađene denivelisane raskrsnice Preljina (Čačak – Istok), koja se nalazi kod nove kružne raskrsnice na državnom putu IB reda broj 22 u Baluzi Ljubićskoj.

Od dana puštanja u saobraćaj nove deonice počinje i naplata putarine na naplatnim stanicama Adrani i Preljina (Čačak – Istok).

Reklama
IZVOR:N2
Podeli ovaj članak
Nema komentara